Zaměřeno na startupy

Poslední dobou se roztrhl pytel se začínajícími startupy. Většinou takový startup založí jeden vizionář, který má nějaký nápad na hmatatelný produkt (např. výroba bicyklů pro postižené), nebo na nehmatatelný, typicky softwarový produkt, aplikaci do mobilu a podobně. Tento člověk s nápadem většinou nemá peníze na jeho realizaci, a tak se spojí s investorem, který mu poskytne dostatek financí za určitý podíl. Velikost a komplexnost podílu je na dohodě. Výsledkem je malá firma, které se moderně říká startup.

Uvedený vizionář má fůru práce se svým projektem a nemá čas se starat o, pro něj, nepodstatné záležitosti, jako je účetnictví. Stát má však na nevedení účetnictví jiný názor a umí o sobě dát vědět tvrdou (peněžitou) sankcí. Aby k tomu vůbec nedošlo, zabráníme my v JKL účetnictví s.r.o. Máme několik klientů, kteří začínali jako startupy a dnes jsou to rostoucí a hezky vydělávající firmy. Když ovšem začínali, byli to kluci, kteří o vedení kompletního účetnictví a mzdové agendě, kterou později také potřebovali, nevěděli nic. Ale našli nás, a my se od té doby staráme o vše kolem účetnictví a mezd pro jejich startupy a oni se mohou věnovat klíčovým věcem ve firmě a jejich rozvoji.

U těchto expandujících startupů dokážeme zároveň zařídit, aby neodevzdávali státu co nemusí, a raději ušetřené peníze investovali zpět do svého podnikání. To je naše dlouhodobá vize, snad tedy i my jsme trochu vizionáři ve svém oboru.

 

Napsat komentář