Kdy se co platí, aneb daňový kalendář pod kontrolou.

Jste si jistí tím, že máte opravdu včas podané správné daňové přiznání? Pokud ano, važte si své účetní a přidejte jí (ne práci, ale peníze). A pokud ne, obratťe se  s důvěrou na nás, my to za Vás pohlídáme.

Interní účetní, tedy zaměstnanec, nemá žádnou motivaci k tomu, aby majiteli hlídala přesné dodržování všech zákonných termínů v rámci účetnictví. Pracuje od – do, a do výše své mzdy. Tím nechci říct, že všechny účetní v HPP jsou takové, ale zaměstnavatelé vědí. Naproti tomu motivací externího účetního je především spokojenost klienta, který může služby dobrého externího účetního doporučit svým známým, kamarádům.

Jeden případ z praxe: v nejmenované firmě, která se zabývala prodejem hnojiv, byla paní účetní na HPP. Byla tam už dvacet let a majitel měl pocit, že dělá svou práci správně a kvalitně. Paní účetní si jela ve svém tempíčku, vršily se jí nezaúčtované doklady, na školení nechodila, takže měla zažité postupy dvacet let staré. Několika hrubými chybami v účetnictví, které napáchala paní účetní, připravila majitele o pětsetčtyřicetdva tisíc korun, které mu doměřil finanční úřad včetně penále. Je to chyba pouze té účetní? Jistěže ne, na vině je i majitel, protože účetnictví je nástroj řízení firmy, na což pan majitel zapomněl. Zapomněl také na to, že odpovědný za vedení účetnictví je on, nikoliv paní účetní na HPP.

Další případ z praxe, dokonce mezinárodní: v článku Účetní skandál v Tescu se dočtete, jaký může mít dopad  chyba účetních na tak velkou firmu, jakou Tesco je.

U nás Vám takové průšvihy nehrozí, protože naši pracovníci mají kromě dlouholeté praxe i povinná školení, která probíhají na základě probíhajících změn v účetním řádu. Navíc Vám zdarma provádíme sledování všech důležitých termínů v rámci účetnictví, ale i mimo rámec účetnictví, pokud si přejete. Tím předcházíme situacím výše popsaným a jejich následkům, vetšinou zbytečně zaplaceným pokutám státní správě.

Napsat komentář